şair sigorta

Zorunlu Deprem Sigortası ile Konut Sigortası Arasında Hangi Farklar Vardır?

Konut Sigortası size ‘İyi ki yaptırmışım’ hissini yaşatır, esnektir ve sınırlarını siz belirlersiniz. DASK ise konutunuzu felaketlerden korur, zorunludur.

Konut Sigortası isteğe bağlıdır. Konut Sigortası poliçeleri konutunuzu ve eşyalarınızı aklınıza gelebilecek her türlü kötü senaryoya karşı güvence altına alır. Sel ve su baskınları da Konut Sigortası kapsamına girer.

En genel tabiri ile Konut Sigortası size ‘İyi ki yaptırmışım’ hissini yaşatan bir ürünler arasındadır. Hırsızlık, terör veya araç çarpması gibi riskler isteğinize ve ihtiyacınıza uygun olarak belirlenerek teminata eklenir. Konut Sigortası’nın sınırlarını siz belirlersiniz, kapsamı ve poliçe fiyatı sizi özel düzenlenir.

Konut Sigortası Primi nasıl belirlenir?

– İhtiyaçlara ve risklere bakılır

– Konutun büyüklüğü, bina ve eşya teminatları belirlenir

– Poliçe durumuna göre yenileme indirimi hesaplanır

Zorunlu Deprem Sigortası – DASK neleri kapsar?

Zorunlu Deprem Sigortası diğer adıyla DASK zorunludur. Zorunlu Deprem Sigortası; deprem ve deprem sonucu meydana gelebilecek yangın, tsunami ve yer kayması gibi felaketlerin neden olduğu maddi zararları poliçe limitlerine göre nakit olarak karşılar. Tamamen veya kısmi olarak zarar görmüş konutlar da poliçe kapsamında güvence altına alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir