şair sigorta

Sıfır km araçta Trafik Sigortası ve Kasko Prim Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Sigorta şirketlerinin aynı araçlara farklı fiyatlar verebileceğini hatta bazı dönemlerde yapılan kampanyalarla aynı sigorta şirketinden bile farklı teklifler alabileceğinizi unutmayın.

Trafik Sigortası ve Kasko Prim Fiyatları belirlenirken birden fazla unsur aynı anda belirleyici olur. İlk aşamada araç sahibinin geçmişine ve aracın kayıtlı olduğu/olacağı şehre bakılır. Bu iki kriteri biraz daha açmadan önce; sıfır km araç sigortalarının ikinci ele göre her zaman daha yüksek primlerle gerçekleştirildiğini belirtelim.

Araç sahibinin yaşı, aracın kayıtlı olduğu şehir, bu şehirde yaşayan nüfus büyüklüğü, taşıt sayısı ve olası kaza riskleri Trafik Sigortası ve Kasko Prim Fiyatları belirlenirken önem taşır. Bu özelliklerin yanı sıra aracın yaşı, modeli ve değeri de hesaplara dahil edilir.

Bu kriterler araçtan araca veya kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik göstereğinden sigorta ve prim bedelleri de birbirinden ayrılır. Sigorta şirketlerinin aynı araçlara farklı fiyatlar verebileceğini hatta bazı dönemlerde yapılan kampanyalarla aynı sigorta şirketinden bile farklı teklifler alabileceğinizi unutmayın.

Şimdi birkaç soru cevapla Trafik Sigortası ve Kasko Prim Fiyatları’nın Belirlenmesine biraz daha yakından bakalım…

Sigorta işlemlerinde araç bedeli nasıl belirlenir?

Araç bedeli, aracınızın satış fiyatı olarak kabul edilir. Aracınız ikinci el ise Türkiye Sigortacılar Birliği’nin güncel kasko listesindeki fiyatları uygulanır.

Kasko Fiyatları nasıl belirleniyor?

Kapsamları genişletilmiş, seçenekleri çoğaltılmış, farklı beklentilerine uygun kasko seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kasko Sigortası sizi nelerden korur?

Sınırları genişletilmiş maksimum kasko sigorta poliçeleri çarpma/çarpışma, yangın, hırsızlık, doğal afet, grev, halk hareketleri, kargaşa, kötü niyetli hareketler, terör, cam kırılması, yangın dışındaki zararlar ile hayvanların sebep olduğu hasarları kapsar. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı servisleri orjinal parça değişimlerinizde, tamir durumlarında, küçük hasarlarda ve küçük onarımlarda hayatınızı kolaylaştırır. Kaza sonucu gerçekleşen yaşam kaybı veya sakatlık durumlarında da poliçeniz limitleriniz doğrultusunda işleme girer. Bunların yanı sıra araç kullanıcısının diğer kişilere verebileceği zararlar da ihtiyari mali sorumluluk içinde dikkate alınır.

Zorunlu Trafik Sigortası neleri kapsar?

Zorunlu Trafik Sigortası teminatınızda bulunan limitler dahilinde gerçekleşen zararlarınız güvence altına alınır. Hukuksal korumalar da bunlara dahildir. Hasarsızlık indirimi ile fiyat avantajı sağlayabilirsiniz. Aracınız tamirdeyken ikame taşıt hizmeti alabilir, yol yardım ve kişisel asistan gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir