şair sigorta

Motosiklet Kaskosu – Moto Kasko Nedir?

Motosiklet kaskosu, trafikte diğer araçlardan daha fazla riskle karşı karşıya olan motosikletleri korur. Motosiklet kaskolarında genel olarak teminatlar ana ve ek olmak üzere 2 gruba ayrılır.

Moto Kasko ile hangi riskleri güvence altına alırsınız?
Çarpma, çarpılma, devrilme, yanma ve çalınmadan tutun terör zararları, doğal afetler, seller, depremler, hayvanlardan kaynaklı zararlar ve cam kırılmasına kadar birçok riskiniz motosiklet kaskosu ile güvence altına alınır.

Fiyatlar nasıl belirlenir?
Motosiklet kaskoları otomobil kaskolarına benzer bir yapıdadır. Motosiklet kullanıcısının yaşı ve kaza geçmişi, motosikletin bulunduğu il, motosikletin marka ve modeli gibi ana unsurlar motosikletin kasko bedelinde belirleyicidir.

Moto Kasko yaptırırken hangi indirimlerden faydalanabilirsiniz?

– Hasarsızlık indirimi
– Motosiklet eğitim indirim
– Koruma demiri indirimi
– Ehliyet indirimi
– Peşin ödeme indirimi

Motosiklet Kaskosu ekipmanları da güvence altına alır mı?
Kask ve motosiklet kıyafetleri teminatı ile kaza durumunda malzeme hasarları 2.500 TL ve 5000 TL’ye kadar güvence altına alınır.

Yol yardımı / Asistans hizmeti var mıdır?
Evet vardır. Yol yardımı ve asistans hizmeti, kaza durumlarından motosikletin servise çekilmesini sağlar; motor arızaları, akü sorunları, lastik patlamalarında da geçerlidir. Ayrıca kaza durumunda konaklama veya evinize dönüşünüzü güvence altına alır.

Anahtarla çalınma teminatı hangi şartlarda geçerlidir?
Anahtarı elde ederek gerçekleşen tüm çalınmalarla oluşan maddi hasarlarınız güvence altına alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir