şair sigorta

Araçla mükemmel bir tatil keyfi için altın öneriler!

Yazın araçla tatile çıkacaklar; harika bir tatil için bu önerilere mutlaka kulak verin…

Otomobilinizle uzun bir yola veya tatile çıkmaya hazırlanıyorsanız keyfinizi maksimum seviyede tutacak bu detayları gözden kaçırmayın. Siz son valize kadar hazırlanmış, konaklama ücretini ödemiş, izinlerinizi ayarlamış olsanız bile otomobilinizin de yola hazır olması gerekir. Seyahat boyunca her şeyin yolunda gitmesini istiyorsanız tatile çıkmadan önce aracınızın uzun yol bakımını mutlaka yaptırın.

İşte uzun yola çıkmadan önce mutlaka yapmanız gerekenler:

Lastik bakımı = Güvenli sürüş

Güvenli sürüşünüz yolla teması sağlayan lastiklerinizle doğru orantılıdır. Lastikleri ne zaman yenilediğiniz, dikiş kanal derinliklerinin hangi seviyede olduğu ve lastik basınçları mutlaka gözden geçirilmeli.

Fren mesafeniz uzamasın

Fren sisteminizin ideal seviyelerde olması güvenli sürüş için önemli. Bu sistemde meydana gelebilecek bir arıza fren mesafenizi de uzatır. Ayrıca rot-balans ayarı, amortisörler, süspansiyon sistemi, havalandırma ve sileceklerdeki su seviyesi kontrol edilmeli.

İyi bir görüş için temiz cam

Görüş koşullarınızı belirleyen farlarınızın doğru çalıştığından, aracınızın cam ve iç temizliğinden emin olun.

Yanınıza neler almanız gerekiyor?

Ehliyet, ruhsat ve araç muayene belgesini araçla yaptığınız her yolculukta mutlaka yanınızda bulundurun. Seyahat planınız ile araç muayene döneminiz çakışıyorsa önce muayene işlemlerinizi bitirin sonra yola çıkın.

Araçta bulunması gerekenler
İster gece yolculuğu yapın isterseniz gündüz… Kaza durumlarında ya da acil bir durumda siz ve sizinle birlikte seyahat edenlerin güvenliğini sağlayabilecek araç gereçleriniz mutlaka yanınızda olmalı. İlk yardım çantası, trafik seti ve güvenlik yeleği olmazsa olmazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir